Kolik stojí pronájem soukromého letadla?

Kolik stojí pronájem soukromého letadla?

Cenu soukromého letadla v rámci aerotaxi ovlivňuje:

Zvolený typu letounu

Pro vaši představu v aerotaxi letech se cena u turbovrtulových letadel pohybuje od 1.200 Eur za letovou hodinu, u malých proudových letadel od 1.500 Eur za letovou hodinu, u středně velkých proudových letadel od 2.800 Eur za letovou hodinu a cena za těžká proudová letadla od 5.900 Eur za letovou hladinu.

Vzdálenost zvolených destinací

A s tím související délka letu. U větších vzdáleností je nutné také u některých typů letadel v rámci aerotaxi počítat s potřebou mezipřistání na tankování (fuel stop), které trvá cca 1 hodinu. V našich kalkulacích vám dáváme obě možnosti, jak většinou levnějšího letadla s mezipřistáním, tak letadel bez fuel stopů.

Zda-li se jedná o jednosměrný nebo zpáteční let

U jednosměrných letů se cena navyšuje potřebou letu prázdného letadla zpět na mateřské letiště (Empty Leg). U zpátečního letu ovlivňuje cenu délka pobytu v destinaci. Pokud se jedná o návrat po více jak 2 – 3 dnech (záleží na destinaci), zvyšuje se cena tzv. double rotationem (tedy soukromé letadlo se vrací zpět na mateřské letiště a v den odletu pro vás opět letí do dané destinace).

Současná poloha letadla

Cenu pronájmu privátního letadla také ovlivňuje aktuální pozice. Tedy zvyšují se náklady na repositioning (přemístění) letadla do místa odletu. Díky naší spolupráci s mezinárodními partnery vám však dokážeme vždy najít letadlo, které je nejblíže vašemu letišti odletu a tyto náklady vám tak odpadají.